- +36705327535
- info@tozegfonal.hu
Felhasználása
A tőzeg felhasználása ruházathoz és gyógyászati célra
Peternél nagy tárolókban van előkészítve a tépett pamut. Ez a pamut, valamint a már kezelt tőzeg bekerül egy nagy dobba, amit ugyancsak ő készített, és hasonlít egy óriás mosógép dobjához. Ebben forgatva összekeveredik a két anyag.
Eleinte még 60 százalék pamut és 40 százalék tőzeg volt az arány, idén már 50-50 százalékos keverésű fonalat is kaptam tőle.
Külsőleges használatra
A Peter házában berendezett laborban készülnek a tőzegolajak. Mivel eredetileg kőfaragó volt, diplomamunkáját, egy hatalmas kőmozsarat használ a tőzeg porításához. A szétnyomott tőzeghez aztán olajat tölt, egészen addig, amíg a tőzeg felveszi azt. Ezután az elegyet 7 napon át minden reggel és este kiteszi a kelő és nyugvó napra, és egy órán át keveri, ritmizálja.
Szerinte az ember az egyetlen lény, aki a Nap erejét a legmegfelelőbben bele tudja „keverni”, vezetni a tőzegolajba. Így készül a tőzegolaj, gyönyörű, gömb alakú üvegedényekben.
Peter különböző növények hozzáadásával rengeteg változatot készít, különféle betegségek gyógyítására.
A tőzegből készült olaj kiegyensúlyozottságot ad, védelmet biztosít, oldja a nyak és a váll izomfeszültségeit, az izmok görcsös állapotára visszavezethető fájdalmakat, de kiválóan alkalmas idegi túlterheltség és nem megfelelő vérkeringés esetén is.
Időjárásra érzékeny, nyugtalan, feszült emberek részére kifejezetten ajánlható, mivel beburkol, védelmet nyújt.
A megnemesített tőzegrost védelmez az elektromágneses sugárzás káros hatásaitól. A nemesítés dr. Rudolf Steiner útmutatásai alapján, egy speciális emulzióval történik, melyet vörösfenyőgyanta, mályvanyálka, vadgesztenye hártyahéja alkot. Ebben a közegben tud az antimon hatása átkerülni a tőzegrostra.
A tőzegképződés voltaképpen egy elhalási folyamat, melynek során a le nem bomlott növényi rost idővel barnaszénné kövesedik. A fentebb említett emulzió segítségével, ózon hozzáadásával az elhaló tőzegrost újra élővé tehető.
A tőzegben „föld-elementálok”, gnómok estek foglyul. A „föld-elementálok vesznek részt tavasszal minden olyan folyamatban, ami az érzékfelettiből az érzéki felé tart. Nyáron, János-nap körül ezek a lények eloldódnak, felszállnak a kozmoszba, szellemi erőket szívnak magukba, melyet visszatérésük után, télen a földbe húzódva továbbadnak a növényeknek.
Ez a folyamat a lápban nem tud végbemenni, itt ezek a lények nem tudnak eloldódni (velük együtt sok fény is fogságba kerül). Normál esetben humusszá válik az elhalt növény, de az iszapban múmiák képződnek, ők sűrítik a fényt, ásványosítanak.
Amikor a tőzeg belekerül a vörösfenyő-emulzióba, ezek a mumifikálódott lények abbahagyják az ásványosító folyamatot, megváltozik az irányultságuk. Ha ózonnal kezelik ezt a beáztatott rostot, erős vonzódásuk lesz a fény felé. Megváltozik a viszonyuk a tőzegrostokkal, már nem lesznek megkötve. A rostok szétesnek, ezáltal a lények képesek lesznek újra részt venni a Föld-fejlődésben.
„Ha felszabadítja az ember ezeket a az elementálokat, alkalmasak lesznek, hogy megvédjék az embert a technika káros hatásaitól.” (Dr. Rudolf Steiner)
Peter Böhlefeld a weimari vízgyűjtőt tőzegfeldolgozó műhellyé alakította, ahol az ily módon megnemesített tőzegből fonal és olaj is készül.
Élő olajak
Sok év kutatás és kísérletezés árán jutott el Peter a ma ismert eredményekhez, és a folyamat során fontos tapasztalatokat szerzett. Ilyen például, hogy az antimon „ég felé fordító” hatását eltünteti az alkohol, ezért a propoliszt nem alkohollal vonja ki, hanem kakukkfűoldatban.
Az olajakat az embernek kell ritmizálnia, mert az épp takarásban lévő csillagképek kozmikus hatásait az ember képes felvenni és bevezetni az olajba, a gépek erre alkalmatlanok.
Belső használatra
Magyarországon a legismertebb tőzegkészítmény a Huminiqum, melynek legnagyobb részét huminsavak alkotják. Ezek a savak növényi eredetű természetes anyagok, amelyek mindenütt előfordulnak a természetben. Biológiailag aktív vegyületei alkalmazhatóak különböző betegségek megelőzésére, gyógyítására, valamint erős gyógyszerek káros mellékhatásainak enyhítésére.
Ezek a bonyolult összetételű szerves savak az emberi szervezet számára igen fontos funkciókkal rendelkeznek. Többek között befolyásolják az endokrin rendszer működését, így szerepük van sok ismert betegség megelőzésében.
Immunerősítő hatásuk mellett a huminsavas készítmények elsősorban a szervezet méregtelenítésére és savtalanítására kiválóak.
„Lápterületeink a természet szűrői, a klímát és vízháztartást szabályozó rezervoárok, egyes növény- és állatfajok nélkülözhetetlen életterei, s különleges tulajdonságaikon keresztül az emberiség gyógyszertárai.” – Dr. Tóth András
A tőzegiszap
A tőzegpakolás vagy ismertebb nevén gyógyiszappakolás a tőzeg tartós fizikai hatását, a test átmelegítését biztosítja nagy hőkapacitása, jó hőtartó képessége és kis hővezető képessége révén.
A kémiai hatást a kén ízületi porcszövetben való felszívódása, a huminsavak fertőtlenítő, adszorbens és komplexképző, valamint az ösztrogénnek a kálium-anyagcserére és a kalcitonin termelésre gyakorolt hatása jelenti.
A természetes fizikai, kémiai és biológiai hatások kombinációja rendkívül előnyösen hat a bőr- és kötőszöveti sejtek megújulására (regenerációjára), a gyulladásos folyamatok és duzzanatok csökkentésére, a szöveti méreganyagok kiürítésére.
A gyógyiszap komplex hatását a gyakorlatban több ezer reumás beteg állapotának igazolt javulása mutatja. A gyógyiszapot jellemző hatóanyagok: 6 százalék feletti huminsav, kén, forró vízben oldható kalcium, magnézium-szulfát, valamint különböző mikroelemek.